DD B I, pp. 406-407, Diplomi perduti n. 8c
source date: [899]
edition published: 2021
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

…His tandem memorandum, exceptis quae rerum et [fa]miliarum idem excellentissimus princeps ante horum aliquandiu concessionem mercedum pie recolens pro crebris in Christo meae devotionis obsequiis a se misericorditer memoratis ex ipsius curtis pertinentia in assignatis alibi locis per precepti paginam mihi ad possidendum proprietario iure donavit. Ex quibus mercatum mihi inter cetera dignitatis regie dono collatum quod Beati Alexandri dicitur, eo quod annuali sollempnitati ipsius almi martyris in prefate curtis rure prope eam posito perpetretur, prenominate sancte Pergamensis eclesie cardinalibus, canonicis, presbiteris, diaconibus, subdiaconibus quoque atque custodibus...offero atque ab ipsis ex eodem mercato tholoneum suscipiendum instituo.

DD B I, pp. 406-407, Diplomi perduti n. 8c