Firenze, Archivio di Stato, Diplomatico, Riformagioni. Atti Pubblici, 1029 gennaio 3, n. 4 (Giorgetti, n. 50)
source date: [December 13] [Databile post mortem Ugo I Aldobrandeschi (q.1099); e ante 1108 (
edition published: 2021
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Breve de Franciano. Breve recordationis de posponsione, quam fecit Wiliccione et uxor eius, de terra quam dedit Ugo pater eius ad ecclesia beati Sancti Quirici, et est posita in locis et vocabulis, sicut in cartula quam predicto Ugo comes fecit ad iamdicta aecclesia Sancti Quirici. Ipse Wiliccione et uxor eius dedit in manibus abbati, qui preerat in monasterio Sancti Quirici, ut a modo in antea non habeat potestatem tollendi, neque contendendi, neque molestandi, neque per se neque per suam emissam personam, et si hoc non observav[er]it, debeat componere pena, sicut in iamdicta cartula legitur. Hoc factum est in presentia bonorum hominum, quorum nomina eorum subter leguntur. Ugo filius Rollandi, Petro filius Rollandi, Pagani filius Ioci, Ildizo filius quondam Ilditi et alii plures. Hoc factum est idus decembris ad castello qui vocitatur Suvereto.

Giorgetti, n. 50