Siena, Archivio di Stato, Diplomatico, S. Agostino, 1032 aprile 29
source date: [1032 April 29] [Anno dell’incarnazione. Anno d’impero di Corrado.] [Morrano (Sc
edition published: 2021
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Bonitio qui Bonodie vocor filio bone memorie Teutii vende in ecclesia que est monasterio Sancti Bartholomei apostoli qui ponitur in Sestinge et vocitatur Curte Maiberti, et in Andrea abb(ate) et in omnes suos successores (…) integra mea portione de terra qui est pos(ita) intro comitatu Rosellensi Curte Sancti Fridiani cum omni sua pertinentia, essepto et antepono summitate de monte infra carbonaria permanente; ipsa terra posita est in Sestinge prope predicto monasterio Sancti Bartholomei, sicut mihi per chartula comparationis evenit da Raineri et Fralmi germani filiorum bone memorie Alberici qui Albitio vocabatur; prezzo argentum mensuratos solidos quadraginta. Chiede a Romano notarius et iudex domni imperatoris la stesura della cartula. Actum ante plebe de Morrano. Testimoni: Girardi filii Conradi; Ilditii filii bone memorie Roitii; Pepi filii bone memorie Rateri.

Lisini 1908: 512

Nota dorsale XII sec.: carta de Sestinga in comitatu Rosellense.