Siena, Archivio di Stato, Diplomatico, S. Agostino, 1038 gennaio 1
source date: [1039 January 01] [Anno dell’incarnazione. Anno d’impero di Corrado.] [Sestinga]
edition published: 2021
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Gitio filio bone memorie Pipini offre pro anima in ecclesia et monasterio Sancti Bartholomei apostoli qui ponitur Sestinge Curte Maymberti, idest una petia de terra quod vinea est posita in loco ubi dicitur Fullona, qui uno capo cum uno lato [tenet] in vinea de supracripto monasterio, altero capo tenet in via publica, et uno lato tenet in vinea Moreti filio bone memorie Girardi, con tutte le sue dipendenze. Chiede a Romanus notarius et iudex donni imperatoris la stesura della cartula. Actum Sestinge. Testimoni: Pepi filii bone memorie Raiteri; Rustichelli germani sui; Corbuli filii bone memorie Martini. Scrive: Romanus notarius et iudex donni imperatoris.

Lisini 1908: 514.

Nota dorsale XII sec.: carta de Fullona. Nota dorsale XIII sec.: in Fullona.