Siena, Archivio di Stato, Diplomatico, S. Agostino, 1045 maggio 19
source date: [1045 May 19] [Anno dell’incarnazione. I dati cronologici non concordano: 1044 m
edition published: 2021
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Raiteri fi[lio] bone memorie Roititi (…) pro anime mee remediu offre alla ecclesia et monasterio Sancti Bartholomei sito loco et finibus ubi dicitur a Curte Mainberti et vocitatur a Sextinghe, tutte le casis et cassinis seo casalinis et terris et rebus (…) illis quam abeo in loco et finibus ubi dicitur a Perita et in loco Morrano et in loco Ranoclaia seo et in loco Intrafosse adque in loco C[…]ale(?) et in aliis locis, con tutte le loro dipendenze fra cui rebus tam domnicatis quam massariciis (…) et cum cartule et cum omnes moniminas meas. Pena del doppio; formula di maledizione. Mutila nella data topica e nelle sottoscrizioni.

Lisini 1908: 514.