Lucca, Archivio di Stato, Diplomatico, S. Ponziano, 1104 luglio 6
source date: [1104 July 6] [Anno incarnazione 1104; Indizione 12] [Lucca]
edition published: 2020
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Ildebrandus filius b.m. Tecti et Lieta genitrix eius et relicta qd. suprascripti Tecti et filia b.m. Oppiti ricevuto a nome di Brunus in Christi nomine abbas de ecclesia et monasterii Sancti Pontiani (…) meritum da Iohannes iudex pro pendo uno ex auro pro solidis duocemtum pro persona tua qui supra Brunus abbati (…) promettono di non contestare o sottrarre de tertia portione ex integra et de alia tertia portione ex integra due portiones ex imtegre de una cassina et re massaricia que esse videtur in loco et finibus Saltucclo, ubi dicitur Vinea Regis, que recta et laborata esse videtur per *** massarium quas tibi per cartulam scripta ex manibus Conradi notarii domini imperatoris ex comparatione obvenit a nobis ipsis. Pena: argentum obtimum libras viginti. (…) Actum Luca. SM Ildebrandi et Liete. SM Alberti filii b.m. Teudegrimi iudicis. SM Henrichi filii b.m. Iohannis iudicis. SM Mucciani filii b.m. Barocci. Scrive: Conradus notarius domini imperatoris

Azzi Vitelleschi, ***