Montecassino, Archivio Abbaziale, Reg. 3 (Martin et al., Registrum Petri Diaconi, II, n. 200b, p. 598)
source date: [November-December 853 - May 878 or January 881 - October 884]
edition published: 2021
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Per hos etiam dies Adelchis princeps rogatus a Criscio preposito Sanctae Sophiae per preceptum concessit huic monasterio totam substantiam Potonis nobilis cum omnibus omnino rebus ac pertinentiis suis.

RPD 200b: 598 (12th-century copy).

Bloch 1986: 1347