Bacchini, Regesto Cronologico, alla data 979 (Mezzetti, Le carte, pp. 48-49, n. 20)
source date: [Between 979 September 1 and 979 December 25] [La sincronia tra l’indizione otta
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Donatio unius longarii salinarum in fundamento vocatur Campocluso cum utensilibus et edificis ad faciendum sal, facta a Leone vocatur Murgo et ab Elisabeth eius uxore, favore Verardi et Christine iugalium, cum pacto habendi victum et vestimenta usque ad mortem. Actum Ravenne. Rog. Malifredi notarii. Anno domini Benedicti pape VIII, Ottonis imperatoris XII, indictione VIII.

Mezzetti, Le carte, pp. 48-49, n. 20.

Mezzetti, per la sua edizione delle carte di Pomposa, si rifà in parte a una serie di regesti realizzati da Bacchini nel XVIII secolo (Bacchini, Regesto Cronologico, (sec. XVIII in.), alla data 979).