Montecassino, Archivio privato, Carte di Pomposa, fasc. CIII, n. 2844
source date: [1000]
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

In nomine Domini. Constat me Dominicus presbiter sancte Bononiensis Ecclesie prepositus monast(erii) exenedochio Sancti Donati accepi a te Leo presbitero itemque sancte Bononiensis Ecclesie filius quondam Leoni Petrogne pensio pro rebus illis in fundo Salecto et pro petja una terra que est prato in loco qui ditjtur Pulia, quas per enfiteosin tenetis ad iura suprascriptis mon(asterii), pro omnia sicut in ipsa enfiteosin legitur in argento denario uno et medietatem de alio denario pro trasactis ind(ici)onibus undecima, duodecima et per pres(ente) tertjadecima, per unaquaque ind(icione) denario medio. Unde pro m(unimine) vestro feci vobis h(oc) d(eaccepto) m(ense) mar(cio), ind(icione) suprascripta tertjadecima. Scripto per m(anum) Ursi not(arii).

Mezzetti, Le carte, pp. 103-104, n. 47.