Montecassino, Archivio privato, Carte di Pomposa, fasc. CIII, n. 2844
source date: [1002] [Mezzetti, Le carte, p. 120, data questa cartula in base alla datazione d
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

In nomine Domini. Constat me Dominicus presbiter sancte Bononiensis Ecclesie prepositus mon(asterii) exenedochio Sancti Donati accepi a te Leo presbiter sancte Bononiensis Ecclesie filius quondam Leoni Petrogne pensio pro rebus illis in fundo Salecto et pro petja una terra qui est prato in loco ubi ditjtur Pulia, quas per enfiteosin tenetis ad iura suprascriptis monast(erii), pro omnia sicut in ipsa enfiteosin legitur in argento den(ario) medio pro presenti ind(icione) quintadecima. Unde pro m(unimine) vestro feci vobis h(oc) d(eaccepto) m(ense) mar(cio), indi(cione) suprascripta quintadecima. Scripto per m(anum) Ursi not(arii). Dominicus p(res)b(ite)r m(anu) m(ea) s(ub)s(cripsi).

Mezzetti, Le carte, pp. 120-121, n. 53.