Montecassino, Archivio privato, Carte di Pomposa, fasc. II, n. 19, v.
source date: [Between 999 September 1 and 1003 January 8] [Mezzetti, Le carte, p. 124: Termin
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

[...] de Luli[anus] vir meus unu[m] lon[garium] salinarum in fundam[ento] Sancti Iohanni[s...]e qui vocatur I[...] et unum long[arium salinarum in fundamento ...] [...] cu[m] solo t[er][re u]bi [...]rainus dederit [... pro] anima mea [...]o uno [...] et asi[..] [...] uno [so]lo terre sue iusta lato [..] [...] volo [...]o [ca]then[a] una fumaricia et [... p]lumacio uno et panno [...] et [...]et[..] una et pro anima mea [...] volo [...] pro anima mea et de Luliano [..] tres porciones de terra quas [...] clusuria mea quod est [...] Leo [... r]es et porcion[es ... mi]chi pertinet et per enfiteusi[n] [...] die [...] ut sit pro anima me[a] [... vo]lo ut abeat Leo n[.]r[..] [...] et medietate de una ba[...] [... v]olo [...] Ioh(anni)s presbiter [qui vocatur de Ab]acia [... v]olo ut [abeat] [...] volo ut abea[t ...]st id[...]nam ve[...] [...] Maria ger[mana mea] [...] [...] Luliano, Domini[cu]s, Pa[u]llo, Martinus de Ma[...].

Mezzetti, Le carte, p. 124, n. 55.