Lucca, Archivio di Stato, Diplomatico, Altopascio, 1197 luglio 20
source date: [1197 July 20] [Stile della natività] [Montefalcone (Castelfranco di Sotto, Pisa
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

(S) In Dei nomine amen. Anno nativitatis eius millesimo centesimo nonagesimo septimo, tertiodecimo kal. augusti, indictione quintadecima. Ex hoc publico instrumento omnibus elucescat quod nos, Martinus et Ammannatus et Natale germani quondam Bonafidei, nos tres simul vendimus et tradimus tibi Piero quondam Signorecti unam nostram petiam de terra in finibus Montis Falconi, posita ad Ortum Pulcelle, quod tenet unum caput in terra Palmari quondam Dammiani, aliud in terra Ciaffarini quondam Petri, latus unum in terra filiorum quondam Orlandi et suprascripti Ciaffarini, aliud vero latus in terra ecclesie Sancti Quirici. (…) Prezzo: libris tribus soldis quinque bonorum denariorum pisani. Pena: in duplum. (…) Actum Monti Falconis (…) presentibus Menculo quondam Bacalari et Leulo et Barone et Amateo et aliis ad hec rogatis testibus. (S) Lannfrancus domini regis Henrigi notarius omnia suprascripta mea proria manu publicis litteris scripsi, complevi et dedi.

https://www.archiviodigitale.icar.beniculturali.it/it/185/ricerca/detail/536857