Lucca, Archivio di Stato, Diplomatico, Altopascio Dep. Orsetti Cittadella, 1134 agosto 23
source date: [1134 August 23] [Stile dell'incarnazione] [Lucca]
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

(S) In nomine domini nostri Iehsu Christi Dei eterni, anno ab incarnationis eius millesimo centesimo trigesimo quarto, decimo kl. septembris, indictione duodecima. Manifestus sum ego, Navico quondam filius Henrici, quia per han cartulam vendo et trado tibi Boccamanciane, germano meo, unam videlicet petiam de terra mea cum casa super se et curte et orto insimul comprehensa que videtur esse in loco et finibus Vurno ubi dicitur Rocca. Que tenet unum caput in terra tua et (…)mini germani nostri et aliut in terra Guidi quondam Gerardi, latus in (…) et aliut (…) suprascripti Rosselmini germani nostri (…). (…) den. sexaginta lucens(…). Actum Lucha. Signum manus predicti Navichi qui hanc cartulam fieri rogavit. Signum manus Marchesini filii Lamberti rogati testis. Signum manus Falconis quondam filii Raimundi rogati testis. Signum manus Bandoni quondam filii Lanberti rogati testis. (S) Ego Lanfrancus notarius domni regis post traditam complevi et dedi.

Degli Azzi Vitelleschi, 2, n. 428, pp. 141-142.

https://www.archiviodigitale.icar.beniculturali.it/it/185/ricerca/detail/537344