Lucca, Archivio Storico Diocesano, Archivio Arcivescovile, Diplomatico, +B.3
source date: [754 July [1-2]] [755-758]
edition published: 2021
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Austripert dona Deo et tibi beate Sancte Cassiane marthere Christi tertia portionem […] dei suoi averi, ecepto casa in Vico cum fundamento vel omnem edificia constructe vel orto […] (perg. mutila)

MDL IV/1, n. 48; CDL I, n. 115, pp. 336-337; ChLA, XXXII, 943b.

Nota dorsale (sec. VIII): Dotem ecclesie Cleomnie de Gurgite. Nota dorsale (sec. XI-XII): Dos ecclesie Sancti Cassiani sito in Vico Morriano.