Capua, Museo Campano, n. 20
source date: [1120 January 1 - 1127 December 31]
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

….. Robberti nostri dilecti … ….. libus ipsis habitatoribus … ….. anus hoc est [integras] ... ….. libus quas ….. et ….. ecclesie Sancti Andree ….. … alienavit et dedit et tradidit …ratione et ordine veluti in ….. mense et indictione roborate vero per … trum indicem … torum. Nos prenominatus … … et concedit tibi qui super Andree clerico et tuis heredibus integras omnes ….. … [Ca]puanam civitatem quas predictus Gaostabilis sacerdos per cartulam tibi alienavit que a ….. roborata vero per suprascriptum iudicem concedimus quoque et confirmamus ….. … hos subscriptos homines cum filiis [et] filiabus atque heredibus eorum et eum ….. … semper quicquid nobis nostreque publice parti facere et persolvere debent aut de.…. ….. ubilibet qui sunt habitatores in curte et terra vestra in loco Limate … … scripta ….. leguntur. Nos memoratus secundus Iordanus [per hoc] principale scriptum per suprascriptam rationem damus … ….. per predictam rationem quicquid vobis vestris … ….. principum successorum nostrorum vel viceprincipum … …. atque confirmationis ….. ….. et medium vobis suprascriptis fratribus et vestris … ….. principale scriptum firmius credatur.

Mazzoleni 1957, pp. 59-60 (source of the text reproduced here).

Il documento è in larga misura illeggibile.