Milano, Archivio di Stato, Pergamene per fondi, Mantova, S. Benedetto di Polirone, cart. 205, n. 54
source date: [1134 February 4] [Ronco all'Adige (Verona)]
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

(SN) Die dominico qui est pridie nonae februarii. In presencia bonorum hominum [q]uorum nomina hic subter leguntur: comes [R]ambaldus, Iohannes Bonus de Varstalla, [Am]brosius de Claveca, Bonefacius [et] [Ga]rsedonius germanis filiis Alberti comes et marchionis et Benzo de Carpeneta, Girardus de Richindonna et re[li]qui plures. Ibique in eorum presencia [Alber]tus comes et marchio investivit do[min]um Richardum et Albertum Campanile, mi[s]so monasterii Sancii Benedicti Lariane, de toto pignore quod habuit Ugezone de Panzano ab eodem marchione Alberto [in] [lo]co Pigongaga sive in castro sive ex[tra] cast[r]urn sive in campis sive in silvis sive [in v]ineis sive in casis sive in omnibus locis [a]d ipsum pignus pertinentibus, quantum ad predictum marchionem Albertum exinde pertinet, predicto monasterio in perpe[t]uum sine sua et heredum suorum contra[dict]ione pro anima sua dedit. Factum est [a]nno ab incarnatione domini nostri Iesu Christi millesimo centesimo centesimo XXXIIII, indictione XII. Actum in castro Runco. Feliciter. (SN) Ego Iohannes notarius ro[gat]us ibi interfuit et subscirsit [et com]plevi.

CDP II n. 26, pp. 55-56.