New York, Pierpont Morgan Library, ms. 729, f. 106r
source date: (ante 1141)
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Dominus abbas Henricus cum consensu omnium fratrum qui ibi praesentes erant in capitulo dedit domino Aurio Dandali ut quando de hac vita migraverit tricesimum in hoc monasterio habeat, et omne debitum persolvatur ei ab omnibus fratribus de missis et psalmis quod persolvitur uni ex fratribus nostris professis. Per omnes quoque obędientias nostras breve mittatur ut ipsum debitum ei persolvant. Omni quoque anno in dei depositionis eius omnia signa pulsentur et officium pro eius anniversario fiat et missa in conventu. Coniugi quoque eius omnia similiter dedit, quae et illi: tricesimum scilicet debitum de missis et psalmis, et anniversarium.

CDP II n. 46bis, p. 89.