Montecassino, Archivio privato, Carte di Pomposa, fasc. V, n. 75 [R]
source date: [1037 January 1 - May 16] [Mezzetti, Le carte, p. 387: Per la datazione conoscia
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

[...] indicione quint[a ...] ger[...] [...] [...] [...] abemus et [...]obis pertinet per cocumque [modo] [...]tis [...] et por[...] [...] Liba [...] predictis rebus cum terris, vinei[s ... si]lvis , paludibus et predicto parto et cum omnibus ad predic[tis r]ebus pertinentibus [sita]s territorio Fav(entino), plebe Sancti Iohannis qui vocatur a Liba vel omnibus i[...]e[...]me nostre et de quondam pa[r]e[nto]rum nostrorum abeatis, teneatis, pos[si]deatis utendi fruendi ordinandi disponendi iuris proprietatis im perpetuum [v]el conductitjas inovandi et disponendi, salva pensione persolvendi; nos cum nostri filiis et heredibus tibi tuisque subcessoribus ab omni persona per omnia stare et [autori]are promitimus; sub pene auri untjas [...]. ✠ Petrus [..]. ✠ [...]. ✠ ✠ [..]. ✠ [...]. ✠ [...]. ✠ Andreas. ✠ St[efanus]. [...] ✠ ✠ […].

Mezzetti, Le carte, pp. 386-387, n. 174.