Arcari, Index, II (a. 1741), c. 128 (Mezzetti, Le carte, vol. 2, n. 86, in preparazione)
source date: [1081 January 25]
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Donatio omnium bonorum pertinentium ad Hungarum filium quondam Dominici notarii tam in montibus quam in planis, tam in civitate quam extra, tam mobilium quam immobilium, facta ab eodem favore domini Hyeronimi abbatis Pomposiani in nomine sui monasterii. Actum in burgo civitatis Bononię, in curte ante ecclesiam. Subscriptum ab Hungaro et duobus filiis eius et aliis. 1081, 25 ianuarii, indictione IV.

Mezzetti, Le carte, vol. 2, doc. 86 (in preparazione).

Mezzetti, per la sua edizione delle carte di Pomposa, si rifà in parte a una serie di regesti realizzati da Arcari nel XVIII secolo (Arcari, Index, II (a. 1741), c. 128).