Montecassino, Archivio privato, Carte di Pomposa, fasc. CII, n. 2785
source date: [XII sm]
edition published: 2022
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Ego Paulus cum Guido fratre meo dicimus quod Iohanne Palmerio abstulit nobis ecum unum bonum et XX sol(idos) imperialium et alia parte XXIII sol(idorum) et iterum sedecim iumentas et ecum unum quas nobis non redit. Et petimus casa una qua nobis fuit iudicata pro Paulo tabell(ione) qui fuit electus iudices et hocto ordines vinee et spultum de duas tornaturias terre per decem annos in doso Çarzarie et tres capas frumenti in fundo Campi quas convenit nobis redere eius nuncius.

Mezzetti, Le carte, vol. 2, doc. 204 (in preparazione).