Parma, Archivio di Stato, Diplomatico, Atti privati (Drei, Le carte III/2, p. 515, n. 686)
source date: [1190 October 22] [Piacenza]
edition published: 2021
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

In parlatorio S. Sisti. Domnus Gandulfus abbas predicti monasterii, investivit per fictum Saracenum mulinarium de medietate unius molendini siti intus fossatum civitatis non multum longe a predicto monasterio, reddendo parti predicti monasterii fictum omni anno III mod. frumenti conductum ad pred. monasterium. Pena L sol Plac. et pro hac investitura predictus abbas recepit IV solidos Plac. Zuzanus de Arcellis not.