Cremona, Archivio di Stato, Archivio segreto (CDCr II, Documenti della lite per Castelnuovo Bocca d'Adda, n. I, p. 88)
source date: [1226 December 15] [Cremona]
edition published: 2021
availability: Metadata and texts are released as Creative Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 (CC BY-SA 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)

Consilium statuit quod reficiatur damnum quod habuerunt Arbizonus et Guilelmus et Anselmus de Salvaticis ad Castrum novum de eo quod castellus fuit cavatus et elevatus, post aestimationem bonorum et lealium hominum.

Pisati (2006-7)